Blog

کاشت و پیوند مو

 

کاشت و پیوند مو به ‌صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی‌حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ‌گونه دردی حس نمی‌کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می‌شود. بیمار فردای آن روز جهت شستشو از سرم استریل استفاده می کند،  در روز سوم بعد از عمل می‌تواند به حمام برود؛ اما دلمه‌هایی در محل کاشت ایجادشده که نباید دست‌کاری شود و این دلمه‌ها تا روز چهاردهم از بین می‌روند. موهای کاشته شده به مدت 2 هفته رشد می‌کنند که این اتفاق نشان‌دهنده گرفتن پیوندهاست؛ اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش کرده و موهای جدید از ماه سوم به بعد ظاهر می‌شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می‌شوند. در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می‌کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم‌پشت‌تر از سابق دیده می‌شود، این حالت شوک نامیده شده و موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می‌شود. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می‌شوند و از ماه ششم به بعد موها پرپشت‌تر شده و تا 12 ماه کامل می‌شوند.

پيوند موى طبيعى قطعى ترين و بهترين روش شناخته شده براى درمان طاسى است.درمان هاى دارويى هر چند ميتواند در كنترل طاسى مؤثر باشند و سرعت آن را كاهش دهنت ولى قادر به متوقف ساختن آن نيستند.جنس موهاى بالاى سر به گونه اى است كه تحت تاثير هورمون ارثى مردانه قرار گرفتند و ريزش پيدا ميكند،ولى موهاى كنار و پشت سر داراى گيرنده اين هورمون ريزشى نميباشد و پس از انتقال به بالاى سر مادام العمر باقى ميماند.به همين دليل پس از پيوند مو،موهاى پيوند شده(كاشته شده) تا پايان عمر ريزش نخواهند داشت.
موهاى كاشته شده كاملا طبيعى با قابليت رشد و از جنس و رنگ ساير موهاى سر خود فرد است.به همين دليل كاملا طبيعى و قابل كوتاه كردن و رنگ كردن است.پيوند مو به صورت سرپايى و بى حسى موضعى انجام ميگيرد.پس از پيوند مو بيمار مرخص شده و از فرداى آن روز ميتواند به فعاليت هاى روزمره خود ادامه دهد بدون اينكه نيازى به استراحت و بسترى داشته باشد.
با پيوند مو،سن شما حداقل ١٠ سال جوانتر و شادابتر به نظر ميرسد.

جولای 25, 2017 دسته‌بندی نشده
درباره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.