تناسب اندام

دلایل عدم کاهش وزن

کاهش وزن

کاهش وزن یک کار دشوار است. با هزاران راهنما ، اطلاعات و راهنماهای موجود در مورد کاهش وزن ، تشخیص اینکه چه روشی را باید دنبال کنید بسیار دشوار می شود. کاهش وزن به عوامل زیادی بستگی دارد مانند ژنتیک ، عادات خواب/خوردن ، شیوه زندگی و پیروی کورکورانه از رژیم های عجیب و غریب یا کنار گذاشتن وعده های غذایی تنها می تواند اهداف کاهش وزن شما را مختل کند در حالی که شما را به بیماری های مختلف سلامتی نزدیک می کند. اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هنوز موفق نشده اید که به سمت کاهش وزن خود حرکت کنید ، ممکن است این دلایل باشند.

  • ممکن است کالری زیادی در حال بارگیری باشید:

برای کاهش وزن ، باید کالری کمتری نسبت به سوزاندن خود مصرف کنید. این به عنوان کمبود کالری شناخته می شود . مصرف کالری اضافی فقط می تواند مانند چربی در بدن عمل کند. و بنابراین ، ردیابی کالری دریافتی برای کاهش وزن کلید است. همیشه میزان کالری دریافتی و فعالیت های بدنی که در طول روز انجام می دهید را زیر نظر داشته باشید.

 

  • شما روی اندازه وعده ها تمرکز نمی کنید:

وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، حفظ اندازه سهم نقش مهمی ایفا می کند. مصرف 5-6 وعده غذایی کوچک در روز در فواصل مکرر یک روش خوب برای کاهش وزن سالم است. خوردن وعده های غذایی زیاد یا افراط در پرخوری می تواند به راحتی هضم غذا را مختل کرده و باعث افزایش وزن شما شود و بنابراین مراقبت از اندازه سهم خود بسیار مهم است. همچنین ، وعده های غذایی کوچک در فواصل مکرر به شما کمک می کند تا احساس گرسنگی خود را از بین ببرید و از بسته بندی کالری های غیر ضروری جلوگیری می کند.

 

  • شما وعده های غذایی را حذف می کنید و سپس پرخوری می کنید:

برای اینکه کالری کمتری مصرف کنید ، بسیاری از افراد شروع به حذف وعده های غذایی می کنند که بیشتر منجر به پرخوری می شود. محرومیت از غذا به راحتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد که به راحتی می تواند اهداف کاهش وزن شما را مختل کرده و شما را به بیماری های مختلف سلامتی نزدیک کند. به جای حذف غذا از رژیم غذایی ، سعی کنید 5-6 وعده غذایی کوچکتر در روز مصرف کنید.

 

  • شما به اندازه کافی آب مصرف نمی کنید :

آب نقش مهمی در کاهش وزن دارد. مصرف آب به افزایش متابولیسم کمک می کند در حالی که اشتها را کاهش می دهد و هوس شما را بیشتر کاهش می دهد و بنابراین به کاهش وزن کمک می کند. همچنین می توانید 2 فنجان آب قبل از غذا برای سرکوب اشتهای خود مصرف کنید. همچنین ، مصرف 2.5-3 لیتر آب در روز ضروری است.

 

  • شما تمام روز نشسته اید :

تمام روز نشستن به خودی خود مانعی برای کاهش وزن است. عدم استفاده از انرژی زیاد در حرکت می تواند در نهایت منجر به افزایش وزن شود. تفاوت زیادی بین کم تحرکی و بی تحرکی وجود دارد. یک مایل بعد از وعده غذایی خود پیاده روی کنید ، خود را درگیر فعالیت های بدنی کنید ، تا جایی که می توانید از صندلی خود بایستید و راه بروید تا به نتایج مثر برسید.

 

  • شما بی فکر غذا می خورید:

خوردن بی فکر یکی از موانع اصلی کاهش وزن است. پرت شدن غذا یا پرخوری هنگام چرخیدن یا تماشای صفحه تلویزیون یا لپ تاپ به راحتی منجر به از دست دادن علائم گرسنگی می شود که منجر به پرخوری و افزایش وزن می شود. و بنابراین توصیه می شود که خود را در خوردن غذا پرت نکنید.

 

در بالا چند مانع رایج وجود دارد که ممکن است اهداف کاهش وزن شما را مختل کند. هنگام تلاش برای کاهش وزن ، این موارد را در نظر داشته باشید. اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هنوز نتیجه نگرفته اید ، با ما صحبت کنید

برای مشاوره رایگان خدمات زیبایی ، رژیم و دستگاه های لاغری فرم زیر را پر کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.