تناسب اندام, متفرقه

روز جهانی غذا | کاهش تولید ضایعات غذا = کاهش گرسنگی رایج در جهان

1

روز جهانی غذا | کاهش تولید ضایعات غذا = کاهش گرسنگی رایج در جهان

در این روز جهانی غذا ، بیایید قول بدیم که گرسنگی رایج در جهان را متوقف کنیم. تخمین زده می شود که حدود 14 درصد از غذای تولید شده برای مصرف انسان هر ساله از مرحله رشد تا زمان رسیدن به بازار از بین می رود.  بیش از دو میلیارد نفر دسترسی منظم به غذای سالم ، مغذی و کافی برای خوردن ندارند! .

ما باید با راه حل های ابتکاری سازگار شویم تا هدر رفت مداوم غذا را متوقف کنیم تا هیچ فردی هر روز گرسنه نخوابد. در روز جهانی غذا یاداوری میشه که، می توانیم تلاشمونو بکنیم که نقش مهمی در کاهش ضایعات غذایی و تبدیل شدن به یک قهرمان غذا با پیروی از این مراحل انجام دهیم:

  • از خرید بیش از نیاز غذا اجتناب کنید:

توجه به این نکته ضروری است که فرد باید فقط غذای مورد نیاز را خریداری کند. به همین ترتیب ، در مورد خانه های ما نیز صدق می کند. اجازه ندهید میوه ها و سبزیجات در خانه خراب شوند و یا حجم بیشتری از مقدار مورد نیاز مصرف شود. عادت هدر دادن غذا بار بیشتری بر منابع طبیعی ما وارد می کند و به محیط زیست ما آسیب می رساند.

  • باقیمانده را هدر ندهید:

اگر نمی خواهید غذای کامل تهیه شده را مصرف کنید ، غذای خود را با خیال راحت در فریزر نگهداری کنید. همچنین می توانید از غذای باقیمانده به عنوان عنصری در وعده غذایی دیگر استفاده کنید ، اما نمی توان از تمام غذاهای باقیمانده برای تهیه یک غذای جدید استفاده کرد ، اما برخی از آنها مانند برنج ، کاری ، نان های باقی مانده را می توان تغییر داد.

  • اهداء غذا به جای دور ریختن:

دور انداختن غذاها منجر به هدر رفتن می شود. غذای مازاد خود را به افراد نیازمند اهدا کنید. شما می توانید در این دنیای با فناوری پیشرفته که مواد غذایی را جمع آوری می کند ، به دنبال برنامه های مختلف باشید و آن را در اختیار اقشار فقیر و محروم جامعه قرار دهید.

  • هر از گاهی به دنبال تاریخ انقضاء محصولات باشید:

خواندن برچسب روی اقلام بسته بندی شده مواد غذایی مانند ماکارونی ، حبوبات یا مواد کنسروی برای جلوگیری از هدر رفتن ضروری است. اینها اولین مظنونانی هستند که هنگام تمیز کردن انبار و یخچال و فریزر خود را دور انداخته اند. کمی توجه می تواند در طولانی مدت از این نوع هدر رفتن جلوگیری کند.

  • هنگام پخت و پز فراتر فکر کنید:

یادگیری آشپزی یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هدر رفتن غذا است ، زیرا وقتی دانش کافی را دارید می توانید از مواد اولیه عاقلانه استفاده کنید. فرد باید کمی خلاقیت و تمایلی برای کار در جهت هدف مشترک از بین بردن گرسنگی به کار گیرد.

  • به دنبال رژیم های پایدار باشید:

غذای سالم نباید گران یا بیهوده باشد و نیازی به وعده های غذایی پیچیده ندارد. شما می توانید با استفاده از مواد ساده و سالم وعده های غذایی مقوی داشته باشید. در هنگام پخت و پز به دنبال الگوهای وعده های غذایی پایدار باشید تا هدر دادن غذا را از بین ببرید.

برای شما:

در این روز جهانی غذا 25 مهر هنگام تهیه و آماده سازی وعده های غذایی خود ، غذاهای مناسب انتخاب کنید تا هر فردی در بشقاب خود غذا داشته باشد. امروز بخواهید تا فردایی بهتر داشته باشیم!

 

برای مشاوره رایگان خدمات زیبایی ، رژیم و دستگاه های لاغری فرم زیر را پر کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.