رینو پلاستی

جراحی بینی در کلینیک زیبایی جوانه

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی به زبان ساده همان جراحی زیبایی بینی است، یعنی در این جراحی شکل ظاهری استخوان و غضروف و گوشتی را جراح متخصص تغییر خواهد داد.

رینوپلاستی عمل جراحی است که حالت بینی را تغییر می‌دهد. هدف از انجام رینوپلاستی می‌تواند تغییر شکل ظاهری بینی، بهبود تنفس و یا هردو باشد.قسمت بالایی ساختمان بینی از استخوان است و قسمت پایینی کارتیلاژ.رینوپلاستی می‌تواند استخوان، کارتیلاژ، پوست و یا هر سه را تغییر دهد.رینوپلاستی اندازه، حالت و یا تناسب بینی شما را تغییر می‌دهد. این عمل می‌تواند در جهت رفع نقصی که از آسیب‌دیدگی ناشی شده انجام شود یا در جهت برطرف ساختن ایرادی مادرزادی و یا بهبودی مشکل تنفسی در فرد باشد.

هزینه رینوپلاستی چقدر است؟

هزینه رینوپلاستی به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی جراحی، آموزش و تجربه جراح و جغرافیا بستگی دارد. در کلینیک جوانه، صرف نظر از اینکه کدام جراح را انتخاب کنید، هزینه جراحی یکسان خواهد بود.جهت مشاوره و رزرو آنلاین جراحی بینی بر روی لینک زیر کلیک نمایید

قبل از جراحی بینی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟!

قبل از جراحی زیبایی بینی لازم است یکسری نکات را در نظر گرفته و آن را رعایت کرد؛ اینگونه خطرات احتمالی بعد عمل بینی کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین دوران نقاهت بعد از عمل نیز کوتاه خواهد شد.

دکتر متخصص باید سابقه ی پزشکی شخصی که قصد جراحی رینوپلاستی را دارد مطالعه کند؛ چرا که ممکن است شخص داروهایی را مصرف کند که با مواد بیهوشی تداخل ایجاد کند یا ممکن است شخص دارای بیماری مانند هموفیلی باشد که در این صورت هنگام جراحی ممکن است دچار خونریزی های شدید شود.
قبل از عمل باید یک رژیم غذایی را دنبال کرد و در صورت نیاز برخی از مکمل ها را با مشورت پزشک مصرف کرد.
همچنین مصرف برخی از ویتامین ها مانند ویتامین A و ویتامین D را کم کرد؛ چرا که این نوع از ویتامین ها باعث رقیق شد خون خواهد شد و مصرف آن ها مدتی قبل از عمل باعث خواهد شد طی جراحی خونریزی شدید شود.
علاوه بر آن بعد از عمل جراحی جای بخیه دیرتر خوب شود و شخص دچار خونریزی های مکرر شود.
قبل و بعد از جراحی لازم است شخص اگر سیگار مصرف می کند، استفاده از آن را متوقف کند. چرا که سیگار یکی از عواملی است که روند بهبود زخم ها را کاهش خواهد داد. نیکوتین موجود در سیگار باعث خواهد شد رگ های خونی منقبض شوند؛ در نتیجه ی این عمل اکسیژن و خون لازم به بینی نخواهد رسید؛ این اتفاق باعث خواهد شد زخم ها دیرتر خوب شوند و جراحی را دچار مشکل کند.
قبل از عمل جراحی حتما ۲ الی ۳ هفته مصرف قرص هایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن را باید قطع کرد. این دارو ها و نظیر آن ها  روند لخته شدن خون را کاهش خواهند داد. هنگامی خون نتواند دچار لختگی شود، در حین جراحی و حتی بعد از آن شخص دچار خونریزی های بسیار از ناحیه بخیه خواهد شد.

در طول عمل جراحی بینی

جراحی بینی بسته به اینکه جراحی شما چقدر پیچیده باشد و جراح شما چه چیزی را ترجیح می دهد، نیاز به بی حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی دارد. قبل از جراحی با پزشک خود صحبت کنید که کدام نوع بیهوشی برای شما مناسب است.

بی حسی موضعی همراه با آرامبخش. این نوع بیهوشی معمولاً در محیط سرپایی استفاده می شودو به ناحیه خاصی از بدن شما محدود می شود. پزشک شما یک داروی بی حس کننده درد را به بافت های بینی شما تزریق می کند و با داروهایی که از طریق خط داخل وریدی (IV) تزریق می شود، شما را آرام می کند. این باعث می شود شما گیج شوید اما کاملاً نخوابید.
بیهوشی عمومی. شما دارو (بیهوشی) را با استنشاق آن یا از طریق یک لوله کوچک (خط IV) که در رگ دست، گردن یا قفسه سینه قرار داده شده دریافت می کنید. بیهوشی عمومی کل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود در حین جراحی بیهوش شوید. بیهوشی عمومی نیاز به یک لوله تنفسی دارد.
رینوپلاستی ممکن است در داخل بینی یا از طریق یک برش کوچک خارجی (برش) در پایه بینی، بین سوراخ های بینی انجام شود. جراح شما احتمالاً استخوان و غضروف زیر پوست شما را دوباره تنظیم می کند.

جراح شما می تواند شکل استخوان یا غضروف بینی شما را به روش های مختلفی تغییر دهد، بسته به میزان نیاز به برداشتن یا اضافه کردن، ساختار بینی و مواد موجود. برای تغییرات کوچک، جراح ممکن است از غضروف هایی که از عمق داخل بینی یا گوش شما گرفته شده استفاده کند. برای تغییرات بزرگتر، جراح می تواند از غضروف دنده، ایمپلنت یا استخوان سایر قسمت های بدن شما استفاده کند. پس از ایجاد این تغییرات، جراح پوست و بافت بینی را به عقب قرار می دهد و برش ها را در بینی شما بخیه می زند.

اگر دیواره بین دو طرف بینی (سپتوم) خم یا کج (انحراف) باشد، جراح می تواند برای بهبود تنفس نیز آن را اصلاح کند.

پس از جراحی

شما در اتاق ریکاوری خواهید بود، جایی که کارکنان بر بازگشت شما به حالت بیداری نظارت می کنند. ممکن است  همان روز آنجا را ترک کنید یا اگر مشکلات سلامتی دیگری دارید، ممکن است یک شب بمانید.

 

جهت مشاوره و ارائه تخفیفات ویژه کلیک نمایید

نکاتی که بعد از جراحی بینی باید رعایت کرد

بعد از عمل جراحی باید برای تسریع روند بهبودی یک سری نکات را رعایت کرد چرا که رعایت نکردن هر کدام از آن ها باعث خواهد شد بینی شخص دچار خونریزی یا از دست دادن فرم خود شود.

تا زمان بهبودی کامل بینی از دویدن و انجام ورزش های دارای جنب و جوش بالا یا سنگین باید خودداری کرد.
از بلند کردن وسایل سنگین وزن یا فشار زیاد به بدن باید اجتناب کرد.
از فین کردن های محکم برای تخلیه ی مخاط بینی، که بعد از عمل زیاد می شود نیز باید اجتناب کرد.
تا یک ماه از خوردن غذا های سفت که باعث خواهد شد به فک و بینی فشار وارد شود باید خودداری کرد.
هر حرکت صورت که باعث کشیده شدن و فشار به بینی می شود را نباید انجام داد.
تا زمانی که دکتر اجازه نداده است باید مدتی شنا کردن را از برنامه ی تفریحی و ورزشی خود حذف کرد.

 

 

سوالات متداول جراحی بینی(رینوپلاستی)

رینوپلاستی نوعی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجایی که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند، گاهی اوقات ممکن است رینوپلاستی نه تنها برای تغییر ظاهر بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی انجام شود.

سپتوپلاستی یک جراحی برای بهبود تنفس با صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجاری بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می‌کند (سپتوم بینی). هنگامی که سپتوم کج است، تنفس از طریق بینی دشوارتر می شود. سپتوپلاستی اغلب با رینوپلاستی ترکیب می شود.

خیر. جراحی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این ناشی از چندین عامل است. اول اینکه بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آنجایی که این تغییرات کوچک هستند، حاشیه خطا نیز کم است.

تورم و قرار دادن بی حس کننده موضعی در پوست بینی را در حین جراحی منحرف می کند و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. رینوپلاستی همچنین برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخصی ندارد. پزشکان هر عمل را با توجه به نیازهای بیمار انجام می دهند.

تقریباً تمام افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند می توانند با خیال راحت بیمارستان را در همان روز پس از جراحی ترک کنند. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع یا سایر مشکلات سلامتی که نیاز به نظارت دارند، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره خودشان هستند.

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر مردم بعد از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

همه جراحی ها خطراتی دارند. خوشبختانه، خطرات جراحی بینی کوچک و عوارض نادر است. قبل از عمل، پزشک در مورد خطرات و مزایای جراحی با جزئیات با شما صحبت خواهد کرد.

برای اکثر مردم نه. یک روز پس از جراحی، اکثر افراد درد خود را بین ۰ تا ۱۰ عدد ۴ را ارزیابی می کنند.

گاهی اوقات بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنداگر درمانی باشد!، اما بستگی به بیمه نامه دارد. گاهی اوقات بیمه بخشی از جراحی بینی را پرداخت می کند، اما سایر قسمت ها را نمی پردازد. در این موارد می توانید با شعب بیمه تماس حاصل نمایید

نمونه کارهای رینوپلاستی کلینیک جوانه