درمانی, متفرقه

10 سوال متداول درباره لیزر موهای زائد

10 سوال متداول درباره لیزر موهای زائد

10 سوال متداول درباره لیزر موهای زائد

10 سوال متداول درباره لیزر موهای زائد

حذف مو می تواند زمان بر، دردناک و پرهزینه باشد. با اصلاح، موها در عرض چند روز برمی‌گردند. هنگام استفاده از کرم های موبر، مو در عرض چند دقیقه حل می شود، اما بوی بد می دهد، می تواند یک فرآیند پیچیده و دردناک باشد و باید هر چند هفته یکبار تکرار شود. اپیلاسیون، موچین و شکرک زدن موها را طولانی‌تر می‌کنند، اما هر دوی این گزینه‌ها می‌توانند دردناک باشند و در هنگام رشد مجدد مو باعث خارش پوست شوند. مهم نیست که چند بار اصلاح، موم، موچین یا شکر را انجام دهید، موها همیشه برمی‌گردند، و برای حفظ فرآیند حذف موقت موهای زائد به زمان و هزینه بیشتری نیاز است.

اگر روشی نسبتاً بدون درد وجود داشت که بتوانید به طور دائم رشد مو را در نواحی مانند زیر بغل، ناحیه بیکینی، پاها، قسمت پایین صورت، پشت، بازوها، سینه و معده کاهش دهید و در زمان و هزینه نگهداری مداوم صرفه جویی کنید؟

لیزر موهای زائد روشی ایمن، موثر و نسبتاً بدون درد برای کاهش دائمی موهای ناحیه تحت درمان تا 90 درصد است. طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، کاهش موهای زائد با لیزر سومین درمان زیبایی غیرجراحی در ایالات متحده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، در اینجا به 10 سوال متداول در مورد کاهش موهای زائد با لیزر پاسخ داده شده است.

فصل لیزر فرا رسیده است
فصل لیزر فرا رسیده است

برای آسیب های ناشی از نور خورشید، لکه های قهوه ای، خطوط ریز، چین و چروک و موهای ناخواسته آماده شوید زیرا فصل لیزر فرا رسیده است! 

با ما تماس بگیرید تا مشاوره خود را با یکی از ارائه دهندگان ما تعیین کنید که نگرانی ها و شرایط پوستی شما را ارزیابی می کند و به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام یک از لیزرهای درمانی ما برای شما مناسب است و نتایج مورد نظر شما را تعیین می کند.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد  به فولیکول مو آسیب می رساند و در نتیجه رشد مو را به حداقل می رساند. اکثر بیماران پس از یک بار درمان متوجه کاهش قابل توجهی در رشد موهای جدید می شوند و نتایج بهینه را مشاهده می کنند و انتظارات درمانی خود را پس از یک سری درمان برآورده می کنند. با هر درمان، موهای کمتری رشد می‌کنند که منجر به کاهش دائمی مو می‌شود.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد به معنای واقعی کلمه ریشه مشکل را پیدا می کند. این درمان با ارسال نور بسیار متمرکز لیزر از طریق رنگدانه به فولیکول مو عمل می کند. نور لیزر به گرما تبدیل می شود و سپس به فولیکول و پیاز مو آسیب می رساند.

مهم است که توجه داشته باشید که مو در داخل فولیکول ها و در یک چرخه سه فاز رشد می کند. فاز آناژن مرحله ای است که در آن مو به طور فعال رشد می کند و معمولاً چندین ماه طول می کشد. این بهترین مرحله برای کاهش موهای زائد با لیزر است. فاز کاتاژن یک مرحله کوتاه است که در آن پیاز مو پسرفت می کند و شروع به کوچک شدن می کند. فاز تلوژن آخرین مرحله در چرخه است و به عنوان مرحله استراحت در نظر گرفته می شود که چند ماه طول می کشد. در این مرحله مو از فولیکول آزاد می شود. پس از اتمام این مرحله، مو در مرحله آناژن (رشد) دوباره شروع به کار می کند.

از آنجایی که فولیکول‌های مو همه در مراحل مختلف این چرخه سه فازی هستند، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هر فولیکول مو در طول مرحله رشد خود فرصتی برای درمان مناسب دارد. به همین دلیل است که ما مجموعه ای از درمان های لیزر موهای زائد را برای بهترین نتیجه توصیه می کنیم.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

صرفه جویی در زمان و هزینه علاوه بر ارائه کاهش دائمی رشد مو در نواحی تحت درمان، کاهش موهای زائد با لیزر به شما کمک می کند تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و نیازی به تعمیر روزانه و هفتگی از اصلاح، اپیلاسیون، موچین یا استفاده از کرم های خشن را از بین ببرید.

در هر نقطه از بدن و همه رنگ های پوست لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از بدن از جمله زیر بغل، ناحیه بیکینی، پاها، قسمت پایین صورت، پشت، بازوها، سینه و شکم انجام داد. همچنین یک درمان عالی برای تمام رنگ های مختلف پوست است. لیزر می تواند به طور انتخابی موهای تیره و درشت را هدف قرار دهد و در عین حال پوست اطراف را آسیب نبیند. اینجا در کلینیک پوست جوانه، ما از پیشرفته‌ترین سیستم لیزر استفاده می‌کنیم که برای انواع پوست، از پوست‌های خیلی روشن تا خیلی تیره، با موهای تیره ناخواسته تأیید شده است.

موهای زائد را از بین می برد کاهش موهای زائد با لیزر می تواند به از بین بردن موهای زیر پوستی کمک کند تا موها صاف رشد کنند و در نتیجه پوستی شفاف تر و صاف تر داشته باشید.

زمان درمان سریع لیزر می تواند ناحیه ای به اندازه یک چهارم در هر ثانیه را درمان کند. بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، زمان درمان می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

تقریباً بدون درد تحمل درد هر کس متفاوت است. ممکن است در طول درمان ناراحتی خفیفی وجود داشته باشد، اما اکثر بیماران کاهش موهای زائد با لیزر را به راحتی تحمل می کنند

چگونه باید برای درمان لیزر موهای زائد خود آماده شوم؟

برای آمادگی مناسب برای لیزر موهای زائد ، توصیه می کنیم:

  • طی 24 ساعت قبل از درمان، کل ناحیه تحت درمان را اصلاح کنید. استفاده از تیغ های برقی را توصیه نمی کنیم زیرا موها را خیلی بلند می کنند. لیزر می تواند با موهای موجود در سطح پوست واکنش نشان دهد، که ممکن است باعث تحریک و احتمالاً ایجاد بوی سوختگی در طول درمان شود.
  • قبل از درمان، ناحیه تحت درمان را اپیلاسیون یا موچین نکنید زیرا این گزینه‌های حذف مو به طور موقت فولیکول مو را از بین می‌برند. فولیکول مو برای هدف قرار دادن لیزر مورد نیاز است. بدون فولیکول مو سالم، درمان کمتر موثر می شود.
  • پاک کردن آرایش، لوسیون، دئودورانت و ضد آفتاب از ناحیه تحت درمان قبل از درمان.
  • عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید در ناحیه تحت درمان تا 4 هفته قبل از درمان. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می شود لیزر موهای زائد کمتر موثر واقع شود و بعد از درمان عوارضی ایجاد کند.
  • 3-4 هفته قبل از درمان از هیچ محصول برنزه کننده بدون آفتاب استفاده نکنید. ناحیه تحت درمان باید به طور کامل از تمام باقیمانده ها قبل از درمان لایه برداری شود.
  • دو روز قبل از درمان از هرگونه اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم رتینول خودداری کنید.
  • دو هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر موهای زائد، از لایه برداری شیمیایی یا برنزه شدن بدون آفتاب خودداری کنید.

در طول درمان لیزر موهای زائد چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

قبل از شروع درمان، لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل موهای تحت درمان و همچنین رنگ پوست بیمار تنظیم می شود. هم بیمار و هم ارائه دهنده باید از عینک محافظ در طول درمان استفاده کنند

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

ممکن است در طول درمان ناراحتی خفیفی وجود داشته باشد، اما اکثر بیماران کاهش موهای زائد با لیزر را به راحتی تحمل می کنند. بیماران اغلب احساسی را که در طول درمان کاهش موهای زائد با لیزر احساس می کنند، به عنوان یک درد سریع و تیز توصیف می کنند که ناراحتی در نزدیکی بینی، چانه و شقیقه ها بیشتر قابل توجه است. کاهش موهای زائد با لیزر می تواند عملاً بدون درد باشد، اما میزان تحمل درد هر فرد متفاوت است. با هر بار لیزر موهای زائد، موها ریزتر می شوند و ناراحتی در طول درمان کمتر می شود.

اگر بیمار در طول درمان احساس ناراحتی کرد، ممکن است قبل و بعد از درمان از کمپرس یخ استفاده کنیم. ما همچنین می توانیم در طول درمان از یک دستگاه خنک کننده استفاده کنیم تا تجربه را راحت تر کنیم.

چه زمانی می توانم نتایج لیزر موهای زائد را ببینم؟

برای اکثر بیماران، موها ممکن است پس از یک بار درمان، ریزتر و کمتر دیده شوند. برای نتایج مطلوب، ما به بیمار توصیه می کنیم که یک سری از 4-6 درمان را با فاصله 6-8 هفته انجام دهد. با هر درمان، موهای کمتری رشد می‌کنند که منجر به کاهش دائمی مو می‌شود.

از آنجایی که فولیکول‌های مو همه در مراحل مختلف چرخه سه فازی هستند، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هر فولیکول مو در مرحله رشد خود فرصتی برای درمان مناسب دارد. به همین دلیل است که ما مجموعه ای از درمان های لیزر موهای زائد را برای بهترین نتیجه توصیه می کنیم.

بعد از انجام لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهم یا نباید انجام دهم؟

پس از دریافت لیزر کاهش موهای زائد، گرمای لیزر می تواند تا 24 ساعت در پوست بماند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم در این مدت هیچ یک از فعالیت‌های زیر از جمله رفتن به باشگاه، رفتن به سونا یا دوش آب گرم را انجام ندهید، در غیر این صورت ممکن است دچار عوارض و تحریکات پوستی شوید. همچنین توصیه می کنیم قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آفتاب خودداری کنید. اگر قبل از درمان برنزه شده اید، قبل از شروع درمان های لیزر موهای زائد باید منتظر بمانید تا برنزه شدن آن کمرنگ شود.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد و مجموعه ای از درمان ها به اندازه ناحیه تحت درمان، تعداد نواحی درمان، زمان مورد نیاز برای درمان و تعداد درمان های مورد نیاز بستگی دارد.

برای اطلاعات بیشتر درمورد هزینه انواع دستگاه لیزر موجود در کلینیک جوانه کلیک نمایید

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم زیر را پر نمایید

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.