درمانی

نکاتی که باید در مورد پیلینگ بدانید

نکاتی که باید در مورد پیلینگ بدانید

نکاتی که باید در مورد پیلینگ بدانید 

نکاتی که باید در مورد پیلینگ بدانید

بیشتر لایه‌برداری‌هایی که انجام می‌دهیم بسیار کنترل‌شده هستند و قطعا برای همه مناسب نیستند. لایه‌برداری‌های رایجی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند برای «درمان» پوست و انجام یک «لایه‌برداری» خفیف از پوست، اساساً یک لایه‌برداری عمیق (مثل میکرودرم ابریژن) طراحی شده‌اند، اما به جای لایه‌برداری فیزیکی، این یک لایه‌برداری شیمیایی با استفاده از اسیدهای خاص است. برای از بین بردن تمام سلول های مرده و باقی مانده های پوست.

 “پیلینیگ” ترسناک به نظر می رسد؟

متداول ترین اسیدهای مورد استفاده AHA و BHA (اسیدهای آلفا هیدروکسی یا بتا هیدروکسی اسیدها) هستند. اینها ترسناک به نظر می رسند اما در واقع یا میوه هستند یا اسید لاکتیک (AHA) یا اسید سالیسیلیک که از پوست درخت بید (BHA) می آید. اینها در واقع لایه برداری سطحی کاملاً ملایم هستند و برای اکثر پوست ها پس از درمان نیازی به استراحت نیست. دلیل اینکه ما اسیدهای مختلف زیادی برای استفاده داریم این است که همه آنها نوع خاصی از پوست یا مشکلات پوستی را درمان می کنند. که به این نوع درمان پیلینگ گفته میشود.

چه نوع پوست هایی نیاز به لایه برداری دارند؟

آکنه

همه پوست ها از لایه برداری سود می برند، اما لایه برداری برای درمان اکثر آکنه ها بسیار محبوب است. اسیدهایی مانند اسید ماندلیک (از بادام تلخ) دارای خواص ضد باکتریایی قوی هستند و همچنین به تنظیم تولید روغن کمک می کنند. یک سری لایه برداری + برخی روش های دیگر مانند نور درمانی می تواند آکنه را با موفقیت درمان کند.

رنگدانه

برای کسانی که نگرانی های مربوط به آسیب رنگدانه/آفتاب دارند، لایه برداری می تواند به کاهش رنگدانه شما کمک کند. به خصوص کسانی که نمی توانند با سایر درمان های پیگمانتاسیون مانند لیزر یا جوانسازی عکس درمان شوند. این به این دلیل است که رنگدانه های ناشی از هورمون ها به نور یا لیزر پاسخ نمی دهند. ما Ultraceuticals Brightening Peel را توصیه می کنیم که حاوی ترکیبی قدرتمند از 8 ماده روشن کننده است.

سالخورده

لایه برداری می تواند یک درمان عالی برای علائم اولیه پیری باشد. با بالا رفتن سن پوست، روند لایه برداری طبیعی ما کند می شود، به این معنی که ما با تجمع سلول های مرده پوست، کثیفی و چربی روی سطح پوست باقی می مانیم. لایه برداری ها با سرعت بخشیدن به روند بازسازی سلولی ما کمک می کنند، برخی از لایه برداری ها نیز برای آبرسانی به پوست طراحی شده اند که بخش مهمی از درمان های ضد پیری است. ما یک لایه بردار لاکتیک را برای کسانی که نگرانی های پیری دارند توصیه می کنیم.

آیا لایه برداری ضرر دارد؟

برای اکثر لایه‌برداری‌های سطحی، اصلاً نباید احساس زیادی داشته باشید، مقداری سوزن سوزن شدن طبیعی است و پوست ممکن است کاملاً گرم باشد. برخی از پوست‌هایی که ممکن است مانع مختل شده باشند یا مواد فعال آن‌ها به خوبی تحمل نمی‌شوند، ممکن است احساس سوزش بیشتری داشته باشند، اما این مدت طولانی دوام نمی‌آورد. توصیه می کنیم یک ماسک بعد از لایه برداری اضافه کنید تا آبرسانی به پوست برگردد و از هرگونه لایه برداری جلوگیری شود.

بعد از لایه برداری پیلینگ چه انتظاری باید داشته باشم؟

ممکن است پوست شما برافروخته یا قرمز شده باشد، پوست ممکن است احساس سفت شدن و حتی خارش داشته باشد. ما مجموعه کاملی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از زایمان را به شما ارائه می‌دهیم که رعایت آنها مهم است. در روزهای بعد از لایه برداری ممکن است مقداری لایه برداری و پوسته پوسته شدن (معمولاً در اطراف بینی و دهان) داشته باشید، فقط مطمئن شوید که پوست شما به خوبی هیدراته شده است و این به زودی از بین می رود. نتیجه پس از لایه برداری، پوستی نرم، درخشان و با طراوت است.

چه تعداد باید داشته باشم و چه زمانی؟

اینکه به چه تعداد لایه برداری نیاز دارید بستگی به نگرانی شما و نتایجی دارد که می خواهید به دست آورید. درمانگر پوست شما به تعداد لایه‌برداری‌هایی که نیاز دارید توصیه می‌کند.

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر فرم زیر را پر نمایید

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.