بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟
روشی است که برای از بین بردن چربی ، عضله و پوست اضافی پلک های بالا و پایین و سفت شدن این ناحیه استفاده می شود.

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی بلفارو برای ترمیم افتادگی پلک است. همچنین چربی، ماهیچه و پوست اضافی بلفاروس برداشته می‌شود و باعث می‌شود چشم‌ها شادابی بیشتری پیدا کنند.

با افزایش سن، ماهیچه‌های پشتیبان پلک ضعیف می‌شوند، پلک‌ها کشیده می‌شوند و در نتیجه چربی اضافی در پلک‌های بالا و پایین جمع می‌شود، ابروها می‌افتند، پلک‌های بالایی هم می‌افتند و باعث پف کردن زیر چشم می‌شوند. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی می تواند افتادگی شدید پوست اطراف پلک را درمان کند، شما را جوان تر نشان دهد و و مشکلات بینایی را برطرف کند.

روش انجام بلفاروپلاستی زیبایی:
بیهوشی: ابتدا جراح با توجه به شرایط شما نوعی ماده بی حس کننده را به بدن شما تزریق می کند.
برش: در این مرحله برش های جراحی به گونه ای ایجاد می شود که در چین و چروک های طبیعی پلک ها محو شده و قابل مشاهده نباشند.
برداشتن چربی یا اصلاح افتادگی پلک و بخیه زدن برش ها: بخیه زدن برش های ایجاد شده روی پلک معمولا با کمک بخیه هایی انجام می شود که بعد از یک هفته برداشته می شود.

نتیجه دلخواه شما از جراحی زیبایی پلک
در حال حاضر از داروهایی مانند ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و داروها استفاده و تجویز می شود.
وضعیت پزشکی و سابقه شما، آلرژی های دارویی، درمان های قبلی و هر گونه اختلال چشمی.
بررسی وضعیت سلامتی و هرگونه بیماری یا اختلال چشمی

جهت مشاوره و ارائه تخفیفات ویژه کلیک نمایید

نمونه کارهای بلفاروپلاستی کلینیک جوانه

انواع بیهوشی مورد استفاده برای بلفاروپلاستی

جراح شما بسته به روش خاص، بلفاروپلاستی را با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی منطقه ای انجام می دهد.

بیهوشی عمومی: ترکیبی از داروها و گازهای داخل وریدی (IV) که شما را در خواب عمیق فرو می برد. شما از این روش بی اطلاع هستید و هیچ دردی احساس نخواهید کرد.
بی حسی منطقه ای: همچنین به عنوان بلوک عصبی شناخته می شود. این شامل تزریق یک ماده بی حس کننده در اطراف اعصاب خاص برای بی حس کردن ناحیه بزرگی از بدن است. برای بی حس کردن ناحیه کوچکتر، پزشک داروی بی حسی را در پوست و بافت های اطراف ناحیه عمل تزریق می کند (بی حسی موضعی). احتمالاً با بی حسی منطقه ای آرام بخش خواهید داشت تا آرامش و راحتی داشته باشید.

بلفاروپلاستی مناسب چه کسانی هست؟

بزرگسالان با بافت و چربی بیش از حد در بلفاروس فوقانی و تحتانی خود.
کسانی که دارای پوست افتادگی و افتادگی بلفارو هستند به دلیل افزایش سن ایجاد می شوند.
آنهایی که دارای بلفاروس گشاد و آویزان هستند.

بهترین سن برای بلفاروپلاستی

برخی از بیماران در سن ۲۵ سالگی تحت عمل قرار می گیرند، در حالی که برخی دیگر ۶۵ ساله هستند. بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بیش از ۹۰ درصد از بیمارانی که به دنبال جراحی هستند، بالای ۳۰ سال سن دارند و بیشتر افراد بالای ۴۵ سال سن دارند.

چند بار می توانم جراحی پلک انجام دهم؟

جراحی پلک بالا حداقل برای ۵-۷ سال موثر خواهد بود. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. اگر دوباره بلفاروس افتاده را تجربه کردید، لیفت پیشانی به جای لیفت چشم دیگر ممکن است روش ارجح باشد.

سوالات متداول


وقتی چربی و بافت های اضافی برداشته می شوند، پوست زیر چشم صاف تر و سفت تر به نظر می رسد. این کار چروک‌ها و چین‌هایی را که ممکن است در نتیجه شلی پوست یا کیسه‌های زیر چشم ایجاد شده باشد از بین می‌برد، اما دیگر چین و چروک‌های رایج چشم را درمان نمی‌کند.

 


جراحی پلک برای بهبود بینایی روزمره استفاده می شود. با این حال، بیشتر بیماران تعجب می کنند که آیا این روش شکل چشم آنها را نیز تغییر می دهد. در یک کلام: بله، ممکن است تغییرات جزئی رخ دهد.

در حدود شش هفته، شما شروع به دیدن نتیجه نهایی جراحی پلک خود خواهید کرد. تورم باقی مانده خفیف ممکن است همچنان وجود داشته باشد زیرا بافت های ظریف اطراف چشم شما به تنظیم ادامه می دهند. بسیاری از بیماران یک یا دو هفته پس از جراحی به کارهای روزانه خود ادامه می دهند.

نتایج بلفاروپلاستی (جراحی پلک) عموما طولانی مدت است. غیر معمول نیست که طول عمر نتایج بین بیماران کمی متفاوت باشد، اما می توان انتظار داشت که نتایج جراحی پلک بالا حدود ۵ تا ۷ سال باقی بماند و نتایج جراحی پلک پایین اساساً دائمی است.