تناسب اندام

7 ترکیب فوق العاده که به سلامت ریه ها کمک می کند

7 ترکیب فوق العاده که به سلامت ریه ها کمک می کند

7 ترکیب فوق العاده که به سلامت ریه ها کمک می کند

ریه ها اندام های محوری هستند که دائماً کار خود را با فیلتر کردن ، محافظت و تبدیل هوا عاری از هرگونه آلاینده انجام میشود . افرادی که دارای سیستم تنفسی حساس هستند با استنشاق سموم و آلاینده های مضر به راحتی تحریک می شوند و علائم فوری مانند سرفه ، خس خس سینه و آبریزش چشم را نشان می دهند.

با افزایش سطح آلودگی ، همه ما باید از ریه های خود محافظت کرده و سیستم تنفسی را تقویت کرده و آن را از آلودگی های مضر محافظت کنیم. مادر طبیعت مجموعه ای غنی از گیاهان را در اختیار ما قرار داده است که در مبارزه با آلاینده های مضر موثر بوده و سلامت ریه ها را ارتقا می بخشد.

ما برخی از معجون های سالم ریه را که از مواد طبیعی تشکیل شده است برای شما به ارمغان می آوریم که دستگاه تنفسی شما را تمیز نگه می دارد و سلامت کلی شما را بهبود می بخشد.

  • معجون زردچوبه زنجبیل فلفل سیاه:

خواص زردچوبه می تواند برای کنترل سرفه ، احتقان(عفونت) و سرما مفید باشد.
فلفل سیاه به بدن شما کمک می کند تا کورکومین(کورکومین یکی از ترکیبات زردچوبه است که به زرد چوبه رنگ زرد-نارنجی می دهد. در واقع بیشتر فوایدی که در خصوص زردچوبه گفته می شود به این ترکیب(کورکومین) برمی گردد.) را به آسانی جذب کند . علاوه بر این ، با حذف سموم موجود در بدن ، ایمنی را نیز افزایش می دهد.
زنجبیل این قدرت را دارد که شما را از حالت تهوع درمان کرده و همچنین احتقان را کاهش دهد.

  • معجون تولسی(ریحان) هل:

 این نوشیدنی قوی به بهبود سلامت ریه ها کمک می کند و همچنین سیستم گوارش را سالم نگه می دارد. در کنار این ، عطر آن به آرامش و آرامش ذهن شما کمک می کند. کامفن ، سینئول و اوژنول موجود در تولسی (ریحان) به کاهش سرماخوردگی و احتقان در قفسه سینه کمک می کند و ریه های شما را سالم نگه می دارد.

  • معجون دانه رازیانه و دارچین : 

دارچین سرشار از آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش التهاب در ریه ها ، کاهش فشار خون و کنترل سطح قند خون کمک کند. طبق تحقیقات انجام شده ، این مزایای ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی می تواند برای افراد مبتلا به سرطان ریه قبل و بعد از درمان مفید باشد. دانه های رازیانه می توانند سرماخوردگی و سرفه را تسکین دهند و همچنین می توانند مخاط در ریه های شما را شل کنند.

  • معجون نعناع میخک:

باور کنید یا نه ، چای حاوی میخک می تواند به شما در عفونت تنفسی کمک کند. میخک به عنوان یک خلط آور عمل می کند و مخاط را در گلو شل می کند ، بنابراین می توانید آن را سرفه کنید. خواص ضد باکتریایی نعناع همچنین می تواند مخاط در گلو را شل کند و این معجون برای ریه های شما تسکین دهنده است.

  • معجون زیره بابونه: 

بابونه سرشار از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است ، بنابراین عصاره آن برای بافت های ریه مفید خواهد بود. از طرف دیگر ، زیره به پاکسازی تجمع مخاط کمک می کند و دستگاه تنفسی را سالم نگه می دارد. این معجون را برای بهبود سلامت ریه ها امتحان کنید.

  • معجون زنجبیل و شیرین بیان:

زنجبیل و شیرین بیان به عنوان تسهیل کننده احتقان ناشی از سرماخوردگی شناخته شده اند. مصرف به شیرین بیان ، به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی به طور منظم به کاهش خطر بیماری های قلبی و افزایش سلامت ریه کمک می کند.

  • معجون نعناع :

نعناع برای سرفه های خشک ، خشن ، قوی و ریه های ضعیف مناسب است. گلهای این گیاه برای ریه ها تسکین دهنده است ، در حالی که برگهای آن قابض و خلط آور تر هستند و به ریه ها کمک می کند تا ذرات ناخواسته ای را که استنشاق شده اند دفع کنند در حالی که نعناع به تجزیه مخاط و التهاب ناشی از عفونت کمک می کند. بنابراین ، این چای برای حفظ سلامت ریه ها بسیار مناسب است.

سخنی با شما : 

اعتقاد بر این است که خواص درمانی این داروهای طبیعی مشکلات رایج تنفسی را درمان می کند  و از ریه ها در برابر سموم و آلاینده های مضر محافظت می کند ، سلامت کلی را بهبود می بخشد و ایمنی را تقویت می کند. با این حال ، باید از مصرف بیش از حد خودداری کرد زیرا می تواند اثرات سوء بر سلامتی داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.